top of page
WhatsApp Image 2021-12-07 at 14.24.57.jpeg

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınızdaki tüm sorular için bizimle iletişime geçin.

Hafif çelik yapı sistemleri nedir?

Hafif çelik yapı sistemi, yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu,(duvar-döşeme) ve galvanize hafif çelikten soğuk şekillendirme yönetimi ile üretilen bir yapı şeklidir. Hafif çelik ile 11,5 metreye kadar her türlü yapı yapılabilmektedir.

İstenilen her yere ev yapabiliyor musunuz?

Gerekli imar prosedürlerine uygun olduğu sürece, Türkiye'nin dört bir yanına ev yapabilmekteyiz.

Evimi ileride başka bir yere taşıyabilir miyim?

Evet. Belirli şartlarla inşa edildikten sonra sökülüp, başka bir yere taşınması mümkündür.

Yarı Tamamlanmış Teslim ve
Anahtar Teslim Proje nedir?

Anahtar teslim, projenizin tüm işlemlerinin eksiksiz olarak tamamlanması ve bu şekilde size teslim edilmesidir. Anahtar teslim projelerde Mobilyalar (Mutfak Dolabı, Banyo Dolabı, Camsız Kapı, Korniş ve Müşteriye Özel Uygulamalar), Parke ve seramik kaplama gibi uygulamalar eksiksiz yapılmaktadır.

 

Yarı tamamlanmış teslim edilen projelerde ise temel işlemler yapılmaktadır. Çelik kurulumu, iç ve dış duvar işlemleri, elektrik tesisatı ve sıhhi tesisat, şap dökümü gibi işlemler yapılarak teslim edilmektedir.

Çelik yapı sistemleri betonarmeye göre daha mı güvenlidir?

Evet. Oska çelik evleri, betonarme yapılara göre daha hafif olduğu için, deprem kuvvetine daha az maruz kalmaktadır. Çelik yapı elemanları, betonarme gibi kırılgan olmayıp, sünek bir davranış gösterdiği için, deprem kuvvetine daha dayanıklıdır.

Hafif çelik yapı avantajları nelerdir?

Uzun ömürlü, sağlam ve güvenlidir. Yüksek ses, ısı ve su yalıtımı sağlar. Ön üretimi fabrikada gerçekleştirilen yapım sistemi, hatasız ve hızlı üretime imkan sağlar. Esnekliği ve hafifliği sayesinde daha verimli deprem performansı sağlar.

Çok soğuk veya sıcak iklimde evin yalıtımı nasıl olacak?

Isı yalıtım özellikleri, evinizin yapılacağı yerin iklim özelliklerine göre hesaplanmakta ve duruma en uygun yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Bizi Hemen Arayın!

Projelerimiz hakkında bilgi almak için bizi
0850 308 21 41 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

bottom of page